DOPORUČUJEME

České květiny - online květinářství 

 

ROZVOZ KVĚTIN

Den matek

Den matek se slaví pravidelně 2. neděli v květnu

Jestli existuje nějaký skutečně mezinárodní svátek, je to Den matek. V něm se zrcadlí jedinečnost a nepostradatelnost ženy ve společnosti. Z toho vyplývá, že tento svátek je svátkem převzatým.

Den matek

Květiny ke Dni Maminek

Ukažte své mamince jak moc ji máte rádi a zaleží Vám na ní. Potěšte ji krásnou květinou a milým dárkem . Vše můžete udělat stylově a originálně = donáška květin kurýrem domů, do zaměstnání, na oslavu, či do restaurace. Poděkujte jim za jejich lásku a péči a vyjádřete svoje city. Maminky zcela jistě potěší květiny v květináči, ale buďte originálnější a pošlete řezané květiny, nejčastěji maminky potěšíte kyticí růží, gerber či jarními květinami jako jsou narcisy a tulipány. Tímto dárkem zcela jistě vykouzlíte úsměv na tváři každé maminky. Den matek připadá na druhou květnovou neděli.

Přejít do obchodu ...

Aktuální nabídka pro maminku

Potěšte květinami a dárkem z online květinářství

 

Popřejte maminkám

Přání ke dni maminek

  • Ať Ti tento den přinese tolik štěstí a radosti, kolik lásky Ty sama rozdáváš svým nejbližším. Všechno nejlepší ke Dni matek!
  • To, co k Tobě cítím, mami, se nedá popsat slovy. Zahrnuješ mě láskou, důvěrou a pochopením pro vše, co dělám. Moc si Tě vážím.
  • Ať Ti tento den přinese stejně tolik štěstí a radosti, kolik lásky Ty sama rozdáváš svým nejbližším. Všechno nejlepší ke Dni matek!
  • Všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti ke Dni matek Ti přeje ...
  • Děkuji Ti za to, jaká jsi a přeji Ti nádherný Den matek.
  • Mami, je Den matek a tak odpočívej! Hlavně se nezabývej žádnými domácími pracemi! Jednoduše předstírej, že jsi Já!
  • Milá maminko, za Tvoji lásku a starostlivost, za čas věnovaný naší rodině, Ti právě dnes chceme poděkovat.

Další přáníčka ke dni matek

Historie

Vzdejme hold ženám

Svátky, které tak či onak vzdávaly hold ženám, mají ve světě dlouhou tradici. Už ve starém Řecku vzdávali poctu ženám – dárkyním života. I později se svátek matek uznával například v Anglii, kde se uctívala tzv. Mateřská neděle (Mothering Sunday).

Myšlenka, aby se tento den oslavoval mezinárodně a pravidelně, vznikla ve 20. století. Mělo se tak dít na počest Anny Reevers Jarvisové, která celý život bojovala za práva matek. To bylo v roce 1907 a o pět let později vyhlásil tehdejší prezident USA Woodrow Wilson první oficiální oslavu Dne matek, konající se o druhé květnové neděli.

V našich končinách měl Den matek poněkud pohnuté osudy. Začal se slavit v roce 1923 na popud Alice Masarykové, ale s příchodem komunismu ho vytlačil Mezinárodní den žen (MDŽ). Jen v některých rodinách se tradice květnové neděle udržovala navzdory oficiálním nařízením vládnoucí ideologie. Svobodně jsme se k oslavování květnového Dne matek vrátili až po roce 1989.