DOPORUČUJEME

České květiny - online květinářství 

 

ROZVOZ KVĚTIN

Den otců

Oslavte třetí červnovou neděli mezinárodní Den otců

V České republice, kde se ještě Den otců oficiálně neslaví, se koncem roku 2008 objevily návrhy, aby se tento významný den stal součástí našeho kalendáře tak, jako je tomu již ve většině zemí.

Bonbónová kytice

Není pravidlem, že mužům se nedává květina

Den otců můžete oslavit všelijak, třeba s lahví vína či zasláním květiny z online květinářství kamkoli po celé ČR. Kytice vhodná pro muže ke dni otců může být netradiční, například klobásová kytice, bonbónová kytice, kytice s bankovkami, kytice s lahví alkoholu, kuřáka určitě potěší cigaretová kytice či kytice z doutníků. Blahopřejte s netradiční kyticí tatínkovi ke dni otců. Tyto květiny, nebo-li aranžmá jsou i vtipná a část sortimentu se dá i zkonzumovat.

Přejít do obchodu ...

Aktuální nabídka pro tatínka

Potěšte květinami a dárkem z online květinářství

 

Popřejte tatínkům

Přání ke dni otců

  • Milý taťko! Kdybys náhodou zahlédnul na obloze letadlo s velkým vlajícím nápisem " Hodně štěstí ", můžeš si být jistý, že je to zpráva pro Tebe. Dnes máš přece svůj svátek.
  • Den otců je pro mně posvátný, jak by ne, vždyť je překrásný. Uspořádala bych ho každý den, ale už by to nebyl pořádný sen. Každý den však jiný je, nechť den otců vydaří se Všechno nejlepší k svátku tati!

Historie

Vznik svátku Den otců

Tento významný svátek připadá podle americké tradice na 3.neděli v června. Oficiálně se začal Den otců slavit od roku 1972, za vlády presidenta Richarda Nixona. Ale jeho počátky sahají už do počátku 20. století.

Proč se vůbec Den otců slaví?

Jeden příběh tvrdí, že byl svátek inspirován osudem rodiny Smartových. Maminka šesti dětí, paní Smartová, brzy zemřela a všechny potomky vychovával jen jejich otec - Wiliam Smart. Na jeho počest pak uspořádala jedna z jeho dcer velkou oslavu, aby tak tatínkovi projevila svou vděčnost za všechno, co pro ně udělal.

Den otců také slavíme proto, že kdysi došlo k explozi miny, při níž zahynulo 361 mužů, většinou již mající potomky. Ale zřejmě byl tento významný den inspirován i Dnem matek.